Novinky

Objednávky živé organizmy

Objednávky živé organizmy

Vážený zákazníci

Objednávky na živé organizmy sa zbierajú v pondelok do 10:00 na daný týždeň.

Prosím, aby ste v čas objednali pre Vás potrebný produkt (živé organizmy a úle s čmeliakmi), lebo v opačnom prípade je potrebné počkať na ďalší týždeň!

Účinné organizmy do skleníkov a fóliovníkov

Účinné organizmy do skleníkov a fóliovníkov

Pre účinnú a rýchlu likvidáciu vošiek, molíc, roztočov a strapiek v skleníkoch je dôležité včasné zistenie škodcov a včasný zásah pomocou živých predátorov a parazitoidov, ktoré sa ďalej v skleníku množí po celú sezónu. Tým je zabezpečená ochrana proti týmto škodcom po dobu niekoľkých mesiacov. Parazitické osičky a dravé roztoče je nutné aplikovať až na začiatku výskytu škodcov. Nie je možné ich aplikovať preventívne.

Pre včasné zistenie výskytu vošiek a molíc v skleníku je vhodné použiť signalizačné lepové dosky, ktoré sa vyvesujú hneď na začiatku  sezóny pri výsadbe rastlín.

Žlté lepové trojuholníky do kvetináčov

Žlté lepové trojuholníky do kvetináčov

Na žltú farbu sú lákané dospelé smútivky, molice a vošky, ktoré sa zachytia na doske s nevysychavým lepidlom. Žlté lepové dosky sú vhodné pre priamu ochranu proti dospelým smútivkám, moliciam a voškám, ale aj ako signalizácia výskytu týchto škodcov.

Proti larvám smútiviek v pôde aplikujte parazitické hlístice

Proti larvám smútiviek v pôde aplikujte parazitické hlístice

Parazitické hlístice Steinernema (ENTONEM) napádajú larvy smútiviek žijúcich v pôde. Hlístice sa aktívne pohybujú a čuchom vyhľadávajú hostiteľov. Napadnuté larvy smútiviek do niekoľko dní zahynú. Aplikácia týchto mikroskopických pomocníkov je jednoduchá a veľmi účinná.