Listy

Novinky

V tejto sekcii sa dočítate o aktuálnych novinkách z prostredia našej firmy a o aktuálnych novinkách zo sveta ekologickej ochrany rastlín. Všetko na jednom mieste.

Objednávky živé organizmy

Objednávky živé organizmy

Vážený zákazníci

Objednávky na živé organizmy sa zbierajú v pondelok do 10:00 na daný týždeň.

Prosím, aby ste v čas objednali pre Vás potrebný produkt (živé organizmy a úle s čmeliakmi), lebo v opačnom prípade je potrebné počkať na ďalší týždeň!

Imunofol proti peronospóre viniča

Imunofol proti peronospóre viniča

Zrážkové úhrny posledného obdobia v kombinácií s vysokými nočnými teplotami vytvárajú na mnohých lokalitách predpoklad ďalšej periódy ovlhčenia a vzniku nových infekcií peronospóri. Na niektorých lokalitách Slovenska už sa dá pozorovať výskyt olejových škvŕn na listoch. Veľmi citlivé sú hlavne mladé listy, ktoré sú dôležité pre dobré dozrievanie strapcov v neskoršom období. Odporúčame spraviť preventívne ošetrenie vinohradu s prípravkom Imunofol pre obmedzenie prípadného výskytu na mladých listoch a prípadne strapcoch. 

BIOBIT XL proti húseniciam motýľov

BIOBIT XL proti húseniciam motýľov

Insekticídny prípravok Biobit XL, ktorý obsahuje baktériu Bacillus thuringiensis. Táto baktéria produkuje proteín, ktorý pôsobí špecificky proti húseniciam motýľov (obaľovače, Tuta absoluta, mora bavlníková, mora kapustová a ďalšie). Baktérie narušia tráviace ústrojenstvo húsenice a spôsobí jeho ochromenie. Húsenice po požití prípravku zastavujú požer a po 2-5 dňoch hynú. Tento prípravok nepôsobí na dospelé jedince motýľov ani na iných škodcov.

Účinné organizmy do skleníkov a fóliovníkov

Účinné organizmy do skleníkov a fóliovníkov

Pre účinnú a rýchlu likvidáciu vošiek, molíc, roztočov a strapiek v skleníkoch je dôležité včasné zistenie škodcov a včasný zásah pomocou živých predátorov a parazitoidov, ktoré sa ďalej v skleníku množí po celú sezónu. Tým je zabezpečená ochrana proti týmto škodcom po dobu niekoľkých mesiacov. Parazitické osičky a dravé roztoče je nutné aplikovať až na začiatku výskytu škodcov. Nie je možné ich aplikovať preventívne.

Pre včasné zistenie výskytu vošiek a molíc v skleníku je vhodné použiť signalizačné lepové dosky, ktoré sa vyvesujú hneď na začiatku  sezóny pri výsadbe rastlín.

Hnojivo PowerOf-K s vedľajším účinkom proti hubovým chorobám

Hnojivo PowerOf-K s vedľajším účinkom proti hubovým chorobám

Hnojivo PowerOf-K pre zníženie náchylnosti rastlín proti hubovým chorobám.

PowerOf-K je vo forme kvapaliny, ktorá spôsobuje zmenu pH na listoch rastlín a tým bráni klíčeniu spór a obmedzuje rast mycélia hubových chorôb. Draslík, bór a molybdén sú následne využívané ako hnojivo.

Hlavnou výhodou je okrem vysokej účinnosti predovšetkým nulová ochranná lehota, ktorá sa oceňuje v období pred zberom.

Proti larvám smútiviek v pôde aplikujte parazitické hlístice

Proti larvám smútiviek v pôde aplikujte parazitické hlístice

Parazitické hlístice Steinernema (ENTONEM) napádajú larvy smútiviek žijúcich v pôde. Hlístice sa aktívne pohybujú a čuchom vyhľadávajú hostiteľov. Napadnuté larvy smútiviek do niekoľko dní zahynú. Aplikácia týchto mikroskopických pomocníkov je jednoduchá a veľmi účinná.

Žlté lepové trojuholníky do kvetináčov

Žlté lepové trojuholníky do kvetináčov

Na žltú farbu sú lákané dospelé smútivky, molice a vošky, ktoré sa zachytia na doske s nevysychavým lepidlom. Žlté lepové dosky sú vhodné pre priamu ochranu proti dospelým smútivkám, moliciam a voškám, ale aj ako signalizácia výskytu týchto škodcov.

Proti larvám nosánikov v pôde aplikujte parazitické hlístice

Proti larvám nosánikov v pôde aplikujte parazitické hlístice

Heterorhabditis (LARVANEM) proti larvám nosánikov, zálievkou alebo postrekom na dobre prevlhčenú pôdu.

Odporúčame pozorne prečítať návod na použitie!