Dobré rady na pestovanie jahôd - júl

BIO ochrana jahôd proti hubovým chorobám

Jahody už pomaličky končia ochranu proti hubovým chorobám popri biologickej využívame i mechanickú. V tomto období potrebujeme naplniť naše budúcoročné rastliny s borom listové hnojivo BorOil 0,4% a môžeme je práve teraz prospešné pre vývoj rastlín, pričom generujú vyššiu odolnosť voči patogénom. Biomit listové hnojivo obsahuje výťažok zo 60 druhov rastlín, pri doplnení výživy sa chová ako elicitor (posilňovač imunitného systému rastlín), spoľahlivo odpudí i škodcov. V tomto období kde ešte sú úrody hniloby alebo proti bielej škvrnitosti s prípravkom Chitopron5% 0,5- 1,0 g / l  alebo s listovým hnojivom Imunofol 0,2 - 0,4%. Do postrekovej kvapaliny primiešame CuproTonic ktorý je roztok hnojiva na báze medi a zinku, v ošetrených rastlinách optimalizuje výživu rastlín meďou a zinkom. Hnojivo posilňuje odolnosť rastlín (imunitný systém) proti infekčnému tlaku z vírusov, baktérií a húb. Proti Botrytis (hnilobe jahôd) a múčnatky odporúčame postrek s kombináciou hnojív PowerOf-K 0,5-0,8% + Folicit 0,4% ktorý opakovaním ošetrením po týždni zabezpečí ochranu na vysokej úrovni.

Pôdna výživa = zálievka

Carbosan 1% je mulifunkčné bakteriálne listové hnojivo, ktoré vďaka obsahu prirodzených baktérií a z nich tvorených enzýmov zabezpečí zvýšenie výnosu. Výrazne podporuje zdravie, životaschopnosť a odolnosť rastlín. Vyznačuje sa vlastnosťou viazania dusíka. Hnojivo obsahuje prirodzene sa vyvíjajúce mikroorganizmy, ktoré sú prospešné pre vývoj rastlín, pričom generujú vyššiu odolnosť voči patogénom a znečisteniu životného prostredia. Huby v Trifender ktorý je prospešné pre vývoj rastlín, pričom generujú vyššiu odolnosť voči patogénom a znečisteniu životného prostredia.

Dobrá rada: Oplatí si urobiť zálievku s Trifender pomáha s botrytídou okrem toho udrží zdravo koreňový systém je oporou ochrany bez rizika.